Technické díly pro automotive

Ochranné obaly z polystyrenu a polypropylenu pro automotive


Pro svou schopnost výborně absorbovat nárazovou energii, pevnost a zároveň nízkou váhu materiálu, se EPS a EPP v oblasti automotive významně využívá jako materiál pro výplňový nebo bezpečnostní díl.


Nejčastěji se technické díly z EPS a EPP používají jako vestavné komponenty v různých částech automobilu. Celá řada námi vyráběných dílů, které dodáváme různým výrobcům automobilů, nejsou ve vozidle na první pohled vidět, avšak významně přispívají ke zlepšování pasivní bezpečnosti a ochrany cestujících v automobilu a snižování spotřeby paliva.

 
EPS a EPP je zvláště vhodný pro konstrukci dílů ve vozidle, které napomáhají snižovat celkovou váhu vozu a tím i snižovat spotřebu paliva a vypouštění emisí CO2 do ovzduší. Příkladem je sedadlové jádro, kde se EPP materiálem podařilo nahradit kov a snížit tak celkovou váhu vozidla.
Nejčastějšími příklady využití EPP ve vozidlech jsou díly pro oblasti dveří, nárazníků, hlavových opěrek, slunečních clon, kufru, sedaček apod.

EPP materiál lze již při lisování kombinovat s kovovými nebo plastovými díly. Po výrobě dílů je také možné provádět dodatečné úpravy jako např. zavrtání upínacích hmoždinek nebo různých montážních úchytek, které umožňují rychlejší kompletaci a zástavbu dílů na montážních linkách.