STAVEBNÍ SYSTÉMY

Stavební systém MED MAX


Systémem stěnového ztraceného bednění z tepelné izolace expandovaného polystyrenu EPS nebo vylepšeného materiálu Extra plus. Tento systém je cenově dostupnou a ekologickou variantou výstavby budov s tepelnou izolací. Je určen pro výstavbu pasivních a nízkoenergetických domů.

Tento systém byl již plně nahrazen systémem MAX PLUS.

Pro pasivní a nízkoenergetické domy

MedMax je tvořen ze speciálních polystyrenových tvarovek a vyjímatelných plastových příček spojujících tvarovky v jeden systém. Tvárnice se vzhledem i funkčností podobají stavebnici Lego. Stejně jako u této dětské stavebnice, je výstavba realizována spojováním polystyrenových tvarovek, které do sebe přesně zapadají díky zámkovému systému.

Následně se celá stěna vylévá betonem a vzniká stavba s izolací jak na vnitřní tak vnější stěně. Povrchová úprava lze pak řešit několika způsoby, např. omítkou, obkladem nebo sádrokartonem.
Výhody MedMax systému:  
  • Rychlá a jednoduchá výstavba (i svépomocí)
  • Výborné izolační vlastnosti
  • Samozhášivost
  • Výstavba lze řešit po celý rok díky vlévání betonu mezi izolační tvarovky z obou stran
  • Vysoká životnost
  • Neexistují tepelné mosty, vlhnutí, plísně, je zajištěna ekologická nezávadnost
  • Snadná manipulace se systémem při výstavbě - lehkost materiálu
  • Snížení nákladů za energie a s tím spojenou ochranu životního prostředí

Ztraceného bednění pro pasivní a nízkoenergetické domy


Čím lépe je dům zaizolovaný, tím je teplota na vnitřním povrchu obvodových stěn vyšší a riziko vzniku plísní nižší. Pro pasivní a nízkoenergetické domy vede použití EPS ke značnému zlepšení vnitřního klimatu a k redukci vzniku plísní.

Tento jev má jednoduché fyzikální vysvětlení: teplý vzduch dokáže absorbovat o mnoho více vlhkosti než studený vzduch. Například vzduch s teplotou 20 °C a s relativní vlhkostí vzduchu 60 % obsahuje tolik vlhkosti v g/m³ jako vzduch s teplotou 15 °C a s relativní vlhkostí 80 %. Vzhledem k tomu, že obvodové stěny a povrchy oken jsou vždy o něco chladnější, teplý vzduch v místnosti se na těchto místech ochlazuje, čímž zvyšuje relativní vlhkost vzduchu a tím i pravděpodobnost kondenzace vlhkosti. Málo zaizolované budovy jsou proto vždy více náchylné na tvoření plísní! 

Izolace z polystyrenu pro pro pasivní a nízkoenergetické domy