Obalové materiály

Expandovaný polystyren (EPS)


Expandovaný polystyren (EPS) si našel místo v obalové technice především pro své vynikající vlastnosti jako jsou pevnost, odolnost, rozměrovou stálost v poměru ke své nízké hmotnosti. Polystyrenové obaly se vyznačují vysokou tepelně izolační vlastností, chemickou nezávadností a odolnosti proti stárnutí. 

Pevnost, odolnost
a rozměrová stálost 


Řadu let se EPS na trhu uplatňuje jako nejběžnější a nejvíce preferovaný způsob, jak ochránit výrobek před poškozením a vnějšími vlivy pro jeho následnou manipulaci. Výrobky z EPS v sobě kombinují řadu vlastností, které z nich často dělají tu nejvhodnější alternativu.

Jasnou volbou se EPS (polystyrenové obaly) stává při balení spotřební elektroniky a jejich komponentů. Zejména pak televizorů, monitorů, obrazovek, LED panelů, bílé elektroniky, klimatizačních jednotek apod.
Pozadu však nezůstává využití ani v oblasti automotivu, či jiných odvětví. Jako jednocestný obal tak slouží nejen při ochraně křehkých technických zařízení, ale i jako proklad. EPS materiál se dá také využít při optimalizaci balení tak, aby se ochránila povrchová úprava, nebo zefektivnilo logistické řešení.

Představuje tak v obalovém průmyslu nejlepší alternativu z hlediska nákladů a univerzálnosti využití.