HISTORIE

V roce 1992 založil Josef Dvořák firmu Josef Dvořák-IZOPOL se sídlem v Dolní Poustevně. Od počátku byl výrobní program zaměřen na výrobu základního sortimentu izolačních materiálů z EPS (desky a přířezy). V průběhu 90. let došlo k velkému nárůstu objemu výroby a současně k rozšíření výrobního programu o obalové materiály ve formě výlisků. Toto období je charakterizováno zejména rozšiřováním a modernizací výrobních technologií. Byly výrazně rozšířeny kapacity předpěňování, výroby izolačních desek, tvarových přířezů a lisování tvarovek. Byla zmodernizována kotelna, která přešla na vytápění zemním plynem včetně výstavby nového systému chlazení vody a vodního hospodářství.

Pro zajišťování přepravy zboží byla zásadním způsobem rozšířena vlastní velkokapacitní doprava 120 m3 vozy MAN. Velká poptávka po kvalitních produktech uváděných na trh s logem IZOPOL si vyžádala v roce 2003 výstavbu nového závodu IZOPOL DVOŘÁK, s.r.o. v Plzni se zaměřením na výrobu výlisků z EPS a EPP.

Další dynamický rozvoj firmy umožnil v roce 2007 výstavbu dalšího závodu firmy Josef Dvořák-IZOPOL v Podbořanech. Tento závod je vybaven moderními technologiemi a linkami na výrobu izolačních materiálů na bázi EPS pro stavebnictví, širokého sortimentu výlisků EPS a EPP pro potřeby obalové techniky a technických dílů.

Po úmrtí zakladatele firmy v r. 2010 a po vyřízení dědictví došlo v květnu r. 2012 ke změně vlastníka a názvu firmy Josef Dvořák-IZOPOL na Vlasta Dvořáková-IZOPOL.

K 1.1.2013 se realizovala fúze sloučením firem Vlasta Dvořáková-IZOPOL a IZOPOL DVOŘÁK, s.r.o. do jedné společnosti dále podnikající pod názvem IZOPOL DVOŘÁK, s.r.o. se sídlem v Plzni.

historie

Certifikáty CE, ISO_9001, ISO_14001, DIN, MFPA, EPS, Sdružení kvalitní výrobek
©2014 Izopol, s.r.o.